Diagnostický mód AEG a Electrolux

Jak přepnout pračku a sušičku AEG a Electrolux do diagnostického módu

Diagnostický mód AEG a Electrolux. Pračky a sušičky AEG/Electrolux lze přepnout do testovacího diagnostického módu (AEG Electrolux Diagnostic Test Mode). Díky tomuto módu lze ověřit jednotlivé funkce pračky.

V pračkách a sušičkách AEG a Electrolux jsou použity stejné, či podobné komponenty.

Způsob aktivování diagnostického módu je taktéž vesměs podobný u všech praček a sušiček AEG a Electrolux. Rozdíly jsou určeny použitým ovládacím panelem a rozmístěním ovládacích prvků a přítomností displeje.

Na internetu je velké množství návodů a videonávodů jak dostat tato zařízení do diagnostického módu. Stačí zadat do vyhledávacího okna Google následující dotazy:

„aeg electrolux test mode“
„aeg electrolux test mode“
„aeg washing machine diagnostic mode“
„electrolux washing machine diagnostic mode“
„aeg dryer diagnostic mode“
„aeg electrolux diagnostic test mode“

Z těchto videonávodů lze odvodit podle Vašeho ovládacího panelu, jak aktivovat tento mód.

Obvykle se mód aktivuje přidržením tlačítka Start a jednoho vedlejšího tlačítka a ve stejné chvíli zapnout spotřebič otočným přepínačem do první polohy. Po několika vteřinách přidržení se rozblikají signalizační diody na panelu a displej také začne ukazovat jednotlivé znaky. Znamená to, že v tuto chvíli se testuje uživatelské rozhraní ovládacího panelu.

Diagnostický mód AEG a Electrolux

Otestováním spotřebiče v diagnostickém módu a se prověří veškeré jednotlivé díly. Spínání ventilů pro přítok vody, chod oběhového čerpadla, sepnutí topného tělesa, vypouštěcí čerpadlo, rozběh motoru, zámek dveří, kompresor u sušičky s tepelným čerpadlem, apod. O jednotlivých krocích pojednává tento samostatný článek.

Níže jsou uvedeny některé ovládací panely a jak se diagnostický mód aktivuje.

aeg electrolux diagnostic test mode

Diagnostický mód AEG a Electrolux

Diagnostický mód AEG a Electrolux - přepnutí

Diagnostický mód AEG a Electrolux - aktivace

  Pošlete nám dotaz:

  Jednoduše vyfoťte porouchané zařízení nebo desku s plošnými spoji (pokud již na desce nebyly prováděny pokusy o opravu) a pošlete prostřednictvím našeho kontaktního formuláře. Uveďte ještě typ zařízení a letmý popis závady. Obratem Vám zašleme odpověď a návrh řešení opravy. Můžete tak zvážit, zda se vyplatí desku opravit nebo ne.
  Položky označené * je nutné zadat

  Jméno: *

  E-mail: *

  Telefon:

  Předmět:

  Vaše zpráva:

  Jaká je četnost poruchy?

  Někdy funguje a někdy neNefunguje vůbec

  Jaký byl průběh poruchy zařízení?

  Závada se objevovala postupněZávada se objevila během provozuZávada se objevila náhle po zapnutíZávada se objevila po delší době nepoužívání zařízeníJiný způsob projevení závady

  Můžete přiložit 2 obrázky nebo jiné soubory o velikosti do 3MB:

  Tagged on: