10. 3. 2020

Diagnostický mód AEG a Electrolux

Jak přepnout pračku a sušičku AEG a Electrolux do diagnostického módu

Diagnostický mód AEG a Electrolux. Pračky a sušičky AEG/Electrolux lze přepnout do testovacího diagnostického módu (AEG Electrolux Diagnostic Test Mode). Díky tomuto módu lze ověřit jednotlivé funkce pračky.

V pračkách a sušičkách AEG a Electrolux jsou použity stejné, či podobné komponenty.

Způsob aktivování diagnostického módu je taktéž vesměs podobný u všech praček a sušiček AEG a Electrolux. Rozdíly jsou určeny použitým ovládacím panelem a rozmístěním ovládacích prvků a přítomností displeje.

Na internetu je velké množství návodů a videonávodů jak dostat tato zařízení do diagnostického módu. Stačí zadat do vyhledávacího okna Google následující dotazy:

„aeg electrolux test mode“
„aeg electrolux test mode“
„aeg washing machine diagnostic mode“
„electrolux washing machine diagnostic mode“
„aeg dryer diagnostic mode“
„aeg electrolux diagnostic test mode“

Z těchto videonávodů lze odvodit podle Vašeho ovládacího panelu, jak aktivovat tento mód.

Obvykle se mód aktivuje přidržením tlačítka Start a jednoho vedlejšího tlačítka a ve stejné chvíli zapnout spotřebič otočným přepínačem do první polohy. Po několika vteřinách přidržení se rozblikají signalizační diody na panelu a displej také začne ukazovat jednotlivé znaky. Znamená to, že v tuto chvíli se testuje uživatelské rozhraní ovládacího panelu.

Diagnostický mód AEG a Electrolux

Otestováním spotřebiče v diagnostickém módu a se prověří veškeré jednotlivé díly. Spínání ventilů pro přítok vody, chod oběhového čerpadla, sepnutí topného tělesa, vypouštěcí čerpadlo, rozběh motoru, zámek dveří, kompresor u sušičky s tepelným čerpadlem, apod. O jednotlivých krocích pojednává tento samostatný článek.

Níže jsou uvedeny některé ovládací panely a jak se diagnostický mód aktivuje.

aeg electrolux diagnostic test mode

Diagnostický mód AEG a Electrolux

Diagnostický mód AEG a Electrolux - přepnutí

Diagnostický mód AEG a Electrolux - aktivace

  Pošlete nám dotaz:

  Jednoduše vyfoťte porouchané zařízení nebo desku s plošnými spoji (pokud již na desce nebyly prováděny pokusy o opravu) a pošlete prostřednictvím našeho kontaktního formuláře. Uveďte ještě typ zařízení a letmý popis závady. Obratem Vám zašleme odpověď a návrh řešení opravy. Můžete tak zvážit, zda se vyplatí desku opravit nebo ne.

  Položky označené * je nutné zadat

  Jméno: *

  E-mail: *

  Telefon:

  Předmět:

  Vaše zpráva:

  Můžete přiložit 2 obrázky nebo jiné soubory o velikosti do 3MB:

  Tagged on: