Přidáno: Zář 17 2014
Kategorie oprav: Elektroservis - Realizované opravy, Svářečky, Svářecí invertory

Extol IW120F – Oprava svářecího invertoru

Extol IW120FSvářecí invertor Extol IW120F se řadí mezi levnější HOBY svářečky vhodné pro občasné svařování.

Jedná se o invertor, které bylo možno svého času zakoupit hlavně v supermarketech za cenu kolem 5000,-Kč.

Oprava invertoru Extol IW120F

Zákazník se na nás obrátil s tím že svářečka asi po čtyřech letech přestala svářet. Závada se projevovala tak, že svářecí elektroda při vodivém kontaktu pouze jiskřila a nevytvářela patřičný elektrický oblouk s odpovídajícím proudem. Problém byl právě v tom, že svářecí invertor nebyl schopen dodávat do sváru dostatečný proud.

Závada byla v invertoru nalezena, vadné komponenty vyměněny a svářečka Extol IW120F byla připravena opět do služby pro pana majitele.

Aktualizace ze dne 29.6.2020.

Za dobu naší působnosti jsme opravili již několik těchto invertorů. Jak jsme zjistili, jedná se o velmi oblíbenou svářečku mezi uživateli. Zákazníci si jí chválí hlavně pro svoji nízkou hmotnost, mohou si jí vzít s sebou do výšky a na žebřík. Invertor i při takovéto jednoduchosti však sváří velmi pěkně.

  Pošlete nám dotaz:

  Jednoduše vyfoťte porouchané zařízení nebo desku s plošnými spoji (pokud již na desce nebyly prováděny pokusy o opravu) a pošlete prostřednictvím našeho kontaktního formuláře. Uveďte ještě typ zařízení a letmý popis závady. Obratem Vám zašleme odpověď a návrh řešení opravy. Můžete tak zvážit, zda se vyplatí desku opravit nebo ne.
  Položky označené * je nutné zadat

  Jméno: *

  E-mail: *

  Telefon:

  Předmět:

  Vaše zpráva:

  Jaká je četnost poruchy?

  Někdy funguje a někdy neNefunguje vůbec

  Jaký byl průběh poruchy zařízení?

  Závada se objevovala postupněZávada se objevila během provozuZávada se objevila náhle po zapnutíZávada se objevila po delší době nepoužívání zařízeníJiný způsob projevení závady

  Můžete přiložit 2 obrázky nebo jiné soubory o velikosti do 3MB: