selco genesis 200 ac dc

Invertor Selco Genesis 200 AC DC

Selco Genesis 200 ac dc

Selco Genesis 200 AC DC je svařovací invertor s možností vodního chlazení italské firmy Selco. Pochází z řad TIG DC a MMA svářeček, které se objevily s příchodem spínaných zdrojů.

Tato svářečka již nepoužívá výkonné a transformátory plné měděného vinutí. Namísto toho tento druh svářeček používá transformátory mnohem menších rozměrů, avšak účinnost neboli výkon je dosažen mnohonásobným zvýšením spínací frekvence.

Selco Genesis 200 AC DC – Vlastní oprava

Jde zapnout, ale nesváří. Takovéto bylo znění závady při přijetí do opravy. Neboli invertor nedodával potřebný proud pro sváření.

Závada byla způsobena několika vadnými spínacími tranzistory ve výstupních stejnosměrných obvodech. Tranzistory se poškodily následně jeden za druhým během tzv. řetězově postupující závady.


  Pošlete nám dotaz:

  Jednoduše vyfoťte porouchané zařízení nebo desku s plošnými spoji (pokud již na desce nebyly prováděny pokusy o opravu) a pošlete prostřednictvím našeho kontaktního formuláře. Uveďte ještě typ zařízení a letmý popis závady. Obratem Vám zašleme odpověď a návrh řešení opravy. Můžete tak zvážit, zda se vyplatí desku opravit nebo ne.
  Položky označené * je nutné zadat

  Jméno: *

  E-mail: *

  Telefon:

  Předmět:

  Vaše zpráva:

  Jaká je četnost poruchy?

  Někdy funguje a někdy neNefunguje vůbec

  Jaký byl průběh poruchy zařízení?

  Závada se objevovala postupněZávada se objevila během provozuZávada se objevila náhle po zapnutíZávada se objevila po delší době nepoužívání zařízeníJiný způsob projevení závady

  Můžete přiložit 2 obrázky nebo jiné soubory o velikosti do 3MB: