11. 3. 2020 Vypouštěcí čerpadlo pračky AEG a Electrolux

Vypouštěcí čerpadlo pračky

Vypouštěcí čerpadlo pračky AEG a Electrolux

Pračky a sušičky AEG/Electrolux lze přepnout do testovacího diagnostického módu. Díky tomuto módu lze ověřit jednotlivé funkce pračky.

V pračkách a sušičkách AEG a Electrolux jsou použity stejné, či podobné komponenty. Podobné komponenty jsou použity i v ostatních pračkách a sušičkách jiných výrobců.

V diagnostickém testovacím módu, v jednom z kroků tohoto módu, lze tedy provést otestování chování vypouštěcího čerpadla.

Vypouštěcí čerpadlo pračky - popis

V tomto kroku diagnostického testu přivede řídící modul na čerpadlo napájecí síťové napětí 230V a čerpadlo se roztočí.

Čerpadlo odčerpá veškerou vodu z výpustního prostoru pračky. Může se stát, že tento výpustní prostor bude zanesen a voda se nebude efektivně odčerpávat. Tuto část pračky lze s trochou šikovnosti rozebrat a překontrolovat, případně vyčistit prostor.

Vypouštěcí čerpadlo pračky

Vymontované oběhové vypouštěcí čerpadlo pračky Electrolux

V dalším kroku diagnostického testovacího módu se zobrazí aktuální chyba, kterou řídící jednotka případně detekovala. Tuto chybu lze vymazat. Pokud se chyba nevymaže, tak někdy některé pračky nebo sušičky nejdou spustit v běžném programu.

  Pošlete nám dotaz:

  Jednoduše vyfoťte porouchané zařízení nebo desku s plošnými spoji (pokud již na desce nebyly prováděny pokusy o opravu) a pošlete prostřednictvím našeho kontaktního formuláře. Uveďte ještě typ zařízení a letmý popis závady. Obratem Vám zašleme odpověď a návrh řešení opravy. Můžete tak zvážit, zda se vyplatí desku opravit nebo ne.

  Položky označené * je nutné zadat

  Jméno: *

  E-mail: *

  Telefon:

  Předmět:

  Vaše zpráva:

  Můžete přiložit 2 obrázky nebo jiné soubory o velikosti do 3MB:

  Tagged on: