Vypouštěcí čerpadlo pračky AEG a Electrolux

Vypouštěcí čerpadlo pračky

Vypouštěcí čerpadlo pračky AEG a Electrolux

Pračky a sušičky AEG/Electrolux lze přepnout do testovacího diagnostického módu. Díky tomuto módu lze ověřit jednotlivé funkce pračky.

V pračkách a sušičkách AEG a Electrolux jsou použity stejné, či podobné komponenty. Podobné komponenty jsou použity i v ostatních pračkách a sušičkách jiných výrobců.

V diagnostickém testovacím módu, v jednom z kroků tohoto módu, lze tedy provést otestování chování vypouštěcího čerpadla.

Vypouštěcí čerpadlo pračky - popis

V tomto kroku diagnostického testu přivede řídící modul na čerpadlo napájecí síťové napětí 230V a čerpadlo se roztočí.

Čerpadlo odčerpá veškerou vodu z výpustního prostoru pračky. Může se stát, že tento výpustní prostor bude zanesen a voda se nebude efektivně odčerpávat. Tuto část pračky lze s trochou šikovnosti rozebrat a překontrolovat, případně vyčistit prostor.

Vypouštěcí čerpadlo pračky

Vymontované oběhové vypouštěcí čerpadlo pračky Electrolux

V dalším kroku diagnostického testovacího módu se zobrazí aktuální chyba, kterou řídící jednotka případně detekovala. Tuto chybu lze vymazat. Pokud se chyba nevymaže, tak někdy některé pračky nebo sušičky nejdou spustit v běžném programu.

  Pošlete nám dotaz:

  Jednoduše vyfoťte porouchané zařízení nebo desku s plošnými spoji (pokud již na desce nebyly prováděny pokusy o opravu) a pošlete prostřednictvím našeho kontaktního formuláře. Uveďte ještě typ zařízení a letmý popis závady. Obratem Vám zašleme odpověď a návrh řešení opravy. Můžete tak zvážit, zda se vyplatí desku opravit nebo ne.
  Položky označené * je nutné zadat

  Jméno: *

  E-mail: *

  Telefon:

  Předmět:

  Vaše zpráva:

  Jaká je četnost poruchy?

  Někdy funguje a někdy neNefunguje vůbec

  Jaký byl průběh poruchy zařízení?

  Závada se objevovala postupněZávada se objevila během provozuZávada se objevila náhle po zapnutíZávada se objevila po delší době nepoužívání zařízeníJiný způsob projevení závady

  Můžete přiložit 2 obrázky nebo jiné soubory o velikosti do 3MB:

  Tagged on: