waeco ecw-012vs

WAECO ECW-012VS – Oprava Invertoru

EASY COOL Air Conditioner ECW-012VS (ECW-12VS)

Oprava měniče 12VDC/230VACMěnič napětí WAECO ECW-012VS tvoří základ pro klimatizační kompresorové sady pro karavany a obytné přívěsy.

Jedná se o sady DC-Kit 1 Standard a DC-Kit 2 Standard.

Jde o 1600W měnič se sinusovým výstupním napětím. Měnič lze dálkově zapínat a vypínat a je vybaven prioritním obvodem, který je předřazen klimatizaci a umožňuje tak provoz klimatizace na 12V DC nebo 230V AC.

WAECO ECW-012VS – Popis závady

Měnič nedával výstupní napětí 230V, to byla jeho závada. Po kompletní diagnostice měniče byly zjištěny zničené spínací prvky na sekundární části obvodu. Tyto spínací prvky jsou řízeny ze spínacího regulátoru YC9701. Tento regulátor generuje pulzy o kmitočtu 50Hz, které řídí tyto spínací prvky. Další závada byla nalezena v obvodech zpětné vazby ze sekundární do primární části.

Na primární straně je ještě osazen druhý podobný spínací regulátor KA7500. Jeho funkcí je tvořit tzv. „push-pull driver pro tranzistory primárního vinutí transformátorů měniče. Obvody na této primární straně však byly v pořádku.

WAECO ECW-012VS

Vadné spínací prvky byly vyměněny za nové. Nakonec byl měnič napětí podroben závěrečné diagnostice a zatížen na 100% výkonu.

 


  Pošlete nám dotaz:

  Jednoduše vyfoťte porouchané zařízení nebo desku s plošnými spoji (pokud již na desce nebyly prováděny pokusy o opravu) a pošlete prostřednictvím našeho kontaktního formuláře. Uveďte ještě typ zařízení a letmý popis závady. Obratem Vám zašleme odpověď a návrh řešení opravy. Můžete tak zvážit, zda se vyplatí desku opravit nebo ne.
  Položky označené * je nutné zadat

  Jméno: *

  E-mail: *

  Telefon:

  Předmět:

  Vaše zpráva:

  Jaká je četnost poruchy?

  Někdy funguje a někdy neNefunguje vůbec

  Jaký byl průběh poruchy zařízení?

  Závada se objevovala postupněZávada se objevila během provozuZávada se objevila náhle po zapnutíZávada se objevila po delší době nepoužívání zařízeníJiný způsob projevení závady

  Můžete přiložit 2 obrázky nebo jiné soubory o velikosti do 3MB: