6. 3. 2012 Laney BH150

Laney BH150 – Oprava tranzistorové baskytarové hlavy

Laney BH150

Jedná se o zesilovač (hlavu) pro basu Laney BH150 z devadesátých let o výkonu 150 Wattů. Zesilovač je vybaven kompressorem, pasívními a aktivními vstupy, přímým vstupem, nastavením výšek a basů, eqvalizérem.

Tento zesilovač, mimochodem ve velice dobré kondici, měl vadnou soustavu budících tranzistorů a koncové tranzistory MJ15003. Při výměně tranzistorů MJ15003 tranzistorů je nutno dát velký pozor na původ a výrobce. Ve světě existuje mnoho padělatelů.

Padělané tranzistory MJ15003 (ale i MJ15004) lze poznat podle hliníkového krytu. Originály MOTOROLA a On-Semi mají vždy pevné ocelové pouzdro.

Koncový Tranzistor MJ15003

 

Po odejmutí vrchního krytu je jasně vidět rozdíl ve velikostech použitých křemíkových destiček tranzistoru. U padělků je navíc popisek na krytu lehce smazatelný např. acetonem.

Laney LH150


  Pošlete nám dotaz:

  Jednoduše vyfoťte porouchané zařízení nebo desku s plošnými spoji (pokud již na desce nebyly prováděny pokusy o opravu) a pošlete prostřednictvím našeho kontaktního formuláře. Uveďte ještě typ zařízení a letmý popis závady. Obratem Vám zašleme odpověď a návrh řešení opravy. Můžete tak zvážit, zda se vyplatí desku opravit nebo ne.

  Položky označené * je nutné zadat

  Jméno: *

  E-mail: *

  Telefon:

  Předmět:

  Vaše zpráva:

  Můžete přiložit 2 obrázky nebo jiné soubory o velikosti do 3MB: