Laney BH150

Laney BH150 – Oprava tranzistorové baskytarové hlavy

Laney BH150

Jedná se o zesilovač (hlavu) pro basu Laney BH150 z devadesátých let o výkonu 150 Wattů. Zesilovač je vybaven kompressorem, pasívními a aktivními vstupy, přímým vstupem, nastavením výšek a basů, eqvalizérem.

Tento zesilovač, mimochodem ve velice dobré kondici, měl vadnou soustavu budících tranzistorů a koncové tranzistory MJ15003. Při výměně tranzistorů MJ15003 tranzistorů je nutno dát velký pozor na původ a výrobce. Ve světě existuje mnoho padělatelů.

Padělané tranzistory MJ15003 (ale i MJ15004) lze poznat podle hliníkového krytu. Originály MOTOROLA a On-Semi mají vždy pevné ocelové pouzdro.

Koncový Tranzistor MJ15003

 

Po odejmutí vrchního krytu je jasně vidět rozdíl ve velikostech použitých křemíkových destiček tranzistoru. U padělků je navíc popisek na krytu lehce smazatelný např. acetonem.

Laney LH150


  Pošlete nám dotaz:

  Jednoduše vyfoťte porouchané zařízení nebo desku s plošnými spoji (pokud již na desce nebyly prováděny pokusy o opravu) a pošlete prostřednictvím našeho kontaktního formuláře. Uveďte ještě typ zařízení a letmý popis závady. Obratem Vám zašleme odpověď a návrh řešení opravy. Můžete tak zvážit, zda se vyplatí desku opravit nebo ne.
  Položky označené * je nutné zadat

  Jméno: *

  E-mail: *

  Telefon:

  Předmět:

  Vaše zpráva:

  Jaká je četnost poruchy?

  Někdy funguje a někdy neNefunguje vůbec

  Jaký byl průběh poruchy zařízení?

  Závada se objevovala postupněZávada se objevila během provozuZávada se objevila náhle po zapnutíZávada se objevila po delší době nepoužívání zařízeníJiný způsob projevení závady

  Můžete přiložit 2 obrázky nebo jiné soubory o velikosti do 3MB: