Opravy řídících jednotek

Opravy řídících jednotekO jaké opravy řídících jednotek se jedná?

Jde především o jakákoliv elektronická zařízení a spotřební elektroniku použitou v domácnostech, u kterých byla zjištěna vadná elektronika či modul řídící jednotky. Dostupnost autorizovaného servisu je omezena nebo k takové řídící jednotce spotřebiče neexistuje schéma. V mnoha případech desky s plošnými spoji myček, sušiček, praček apod. již nejsou k dostání autorizovanými dodavately.

Opravami řídících jednotek domácích spotřebičů a bílé techniky se zabýváme již od roku 2012. Během této doby jsme opravili poměrně velké množství elektronických desek plošných spojů. Naše činnost se vyprofilovala hlavně na opravy bílé techniky, topení, klimatizace, vratových pohonů, svářeček, domácí automatizace apod. Může se například jednat i o zastaralý typ zařízení.

Tímto způsobem lze opravit drtivou většinu desek s plošnými spoji, pokud cena opravy nepřekročí cenu nové desky, či cenu celého spotřebiče. 

Opravu řídící jednotky u právě takovýchto zařízení jsme schopni s Vámi zkonzultovat a nalézt optimální řešení pro jeho opravu.

ATMOS ACD 01 Ekvitermní regulátorOpravy neprovádíme tzv. výměnným způsobem desek s plošnými spoji za nové. Specializujeme se vždy na nalezení vadné součástky v obvodu plošného spoje a tuto pak vyměníme.

Jsme schopni zpětně nakreslit schéma opravované desky řídící jednotky, tzv. reverse engineering nebo back-engineering. Podle schématu pak jednoduše lokalizujeme závadu a jsme tak schopni opravit v podstatě jakékoliv zařízení.

Takovéto opravy jsou samozřejmě poměrně časově více náročné. Může se jednat třeba i o týden výzkumu a odvození funkčnosti zařízení. Ale v případě, že jde o velmi drahé zařízení, na které již není dostupný servis, či cena nových řídících modulů je velmi vysoká, právě v tomto případě může být cena opravy opravdu rentabilní.

schéma 

Jednoduše vyfoťte porouchané zařízení nebo desku s plošnými spoji a pošlete prostřednictvím našeho rozšířeného kontaktního formuláře. Uveďte ještě typ zařízení a letmý popis závady. Obratem Vám zašleme odpověď a návrh řešení opravy. Můžete tak zvážit, zda se vyplatí desku opravit nebo ne.


Seznam některých opravených elektronických řídících modulů

Více v sekci „Máme opraveno“


  Pošlete nám dotaz:

  Jednoduše vyfoťte porouchané zařízení nebo desku s plošnými spoji (pokud již na desce nebyly prováděny pokusy o opravu) a pošlete prostřednictvím našeho kontaktního formuláře. Uveďte ještě typ zařízení a letmý popis závady. Obratem Vám zašleme odpověď a návrh řešení opravy. Můžete tak zvážit, zda se vyplatí desku opravit nebo ne.

  Položky označené * je nutné zadat

  Jméno: *

  E-mail: *

  Telefon:

  Předmět:

  Vaše zpráva:

  Můžete přiložit 2 obrázky nebo jiné soubory o velikosti do 3MB: