20. 9. 2022 aeg e57

OPRAVA AEG SUŠIČKY – CHYBA AEG E57 – Poškozený motor

Během sušení došlo k zastavení a zakousnutí motoru a na displeji se zobrazila chyba AEG E57 s informací o poškození motoru. Po rozebrání motoru pan majitel zjistil, že se uvolnily v rotoru motoru dva magnety a tyto magnety zároveň poškodily stator.

Pan majitel sušičky objednal nový náhradní motor a nainstaloval jej do sušičky. Bohužel k rozběhnutí motoru stále nedocházelo. Spustil tedy sušičku v diagnostickém módu a zde se na displeji zobrazila chyba E57.

Jedná se o soustavu chybových kódů praček a sušiček AEG a Electrolux. Tato chyba je v příručkách AEG popsána jako „Celkový proud větší než 15A“.

Chyba AEG E57 se v sušičkách vyskytuje i v jiných případech a u jiných modelů. Zde je například chyba motoru způsobená vadnou elektronikou
aeg e57Pan majitel tedy ještě zaslal desku řídící elektroniky do našeho elektroservisu. Na desce byly v invertorové části zjištěny zničené silové spínací obvody, které ovládají motor. Desku se nakonec podařilo opravit a zaslat zpět panu majiteli, který desku instaloval zpět do sušičky a provedl konečně úspěšný test sušičky. Sušička tedy i nadále slouží.

O podobných závadách bezuhlíkových motorů jsme u AEG sušiček již několikrát slyšeli. Ačkoliv je motor v podstatě nerozbitný, v ojedinělých případech dochází i zde k podobným závadám.

Modul programátoru sušičky: 136006316 ELEW053 EW05332900292 EDR12831CA, BHCH2204,

Typy sušiček: AEG Lavatherm 86580IH3 (91609747600)

Aktualizace ze dne 20.4.2024: Dostali jsme dotaz od majitele sušičky, u které také došlo k odlepení magnetu u bezuhlíkového motoru. Zde je znění jeho zkušeností.  Začal drhnout motor, tak jsem ho rozdělal, zjistil odlepené uhlíky. Přilepil jsem je a motor normálně běží…. Nicméně vždy tak po 20 až 30 minutách vyhodí chybu E50. To dle výrobce má být chyba na motoru či software. Prohlédnul jsem i desku s označením EDR12831CA, ta se pohledově zdá úplně v pořádku.V servisním módu ukazovala E59. Myslel jsem ze je závada na elektronice. Zkusil jsem vyměnit motor a sušička funguje.


  Pošlete nám dotaz:

  Jednoduše vyfoťte porouchané zařízení nebo desku s plošnými spoji (pokud již na desce nebyly prováděny pokusy o opravu) a pošlete prostřednictvím našeho kontaktního formuláře. Uveďte ještě typ zařízení a letmý popis závady. Obratem Vám zašleme odpověď a návrh řešení opravy. Můžete tak zvážit, zda se vyplatí desku opravit nebo ne.

  Položky označené * je nutné zadat

  Jméno: *

  E-mail: *

  Telefon:

  Předmět:

  Vaše zpráva:

  Můžete přiložit 2 obrázky nebo jiné soubory o velikosti do 3MB:

  Tagged on: