migatronic pi 250

Migatronic Pi 250 – Oprava svářecího stroje

migatronic pi 250

Migatronic Pi 250 je svařovací stroj určen hlavně pro svařování hliníku a jeho slitin metodou TIG střídavým proudem. Svářečka dále sváří metodou TIG stejnosměrným proudem a obalenou elektrodou MMA. Svařovací proud  lze přitom regulovat v rozmezí 7 až 250 Ampér. Migatronic Pi 250 lze používat také s modulem vodního chlazení (PI 200/250).

TIG Hořák se ke svářečce připojuje přes 7-mi pólový konektor a plynovou hadici hořáku. Velikost svářecího proudu lze regulovat jak na hlavním ovládacím panelu svářečky, tak na TIG hořáku.

Po stisknutí tlačítka „Regulace z hořáku“ umístěného na čelním řídícím panelu je možné provádět nastavení svařovacího proudu přímo z rukojeti hořáku. Maximální  hodnota  proudu,  do  kterého  lze  provádět  regulaci  z hořáku  je  dána  nastavením proudu na řídícím panelu svářecího invertoru.

regulace-horakuTlačítko „Regulace z hořáku“ umístěné na předním panelu svářečky

Migatronic PI 250 – Oprava svářecího stroje – Nastavení proudu na hořáku

Tento svářecí stroj Migatronic Pi 250 AC DC byl doručen do našeho servisu s následující závadou. Nefunguje nastavení proudu na rukojeti hořáku. Nastavení svářecího proudu lze přitom regulovat a ovládat dvěma způsoby. První způsob je nastavování přes otočný potenciometr na ovládacím čelním panelu svářečky. Druhý způsob je regulování a nastavování proudu přímo na rukojeti hořáku. Tento způsob regulace však nefungoval.

Regulace svářecího proudu u Migatronic Pi 250 AC DC je prováděna mikroprocesorem. Tento mikroprocesor získává informaci z elektronických obvodů na řídící desce. Tyto obvody získávají a upravují signál z ovládacích prvků na umístěných na rukojeti hořáku a z potenciometru umístěným na čelním ovládacím panelu. V podstatě jsou tyto dva signály upravovány a slučovány na řídící desce tak, aby jim rozuměl mikroprocesor.

Závada způsobovala, že mikroprocesor nedostal informaci o velikosti svářecího proudu nastaveném na hořáku.

Závada natavení proudu na hořáku invertoru Migatronic Pi 250 AC DC se pravděpodobně může objevit i u následujících strojů, avšak doposud jsme tyto svářecí stroje s podobnou závadou neopravovali.

 • PI 250 AC DC
 • PI 200 AC/DC
 • PI 250 AC/DC
 • PI 400 AC/DC
 • PI 500 AC/DC

  Pošlete nám dotaz:

  Jednoduše vyfoťte porouchané zařízení nebo desku s plošnými spoji (pokud již na desce nebyly prováděny pokusy o opravu) a pošlete prostřednictvím našeho kontaktního formuláře. Uveďte ještě typ zařízení a letmý popis závady. Obratem Vám zašleme odpověď a návrh řešení opravy. Můžete tak zvážit, zda se vyplatí desku opravit nebo ne.
  Položky označené * je nutné zadat

  Jméno: *

  E-mail: *

  Telefon:

  Předmět:

  Vaše zpráva:

  Jaká je četnost poruchy?

  Někdy funguje a někdy neNefunguje vůbec

  Jaký byl průběh poruchy zařízení?

  Závada se objevovala postupněZávada se objevila během provozuZávada se objevila náhle po zapnutíZávada se objevila po delší době nepoužívání zařízeníJiný způsob projevení závady

  Můžete přiložit 2 obrázky nebo jiné soubory o velikosti do 3MB:

  Tagged on: