Opravy svářeček, svářecích invertorů a spínaných zdrojů

Porouchal se Vám spínaný zdroj, či měnič napětí?

Vlastníte svářecí invertor, který Vám dlouhou dobu sloužil avšak nyní přestal fungovat?

Opravy svářečekModerní invertory, měniče napětí a spínané zdroje mají mnoho společného. Jsou to mnohem lehčí, menší a kompaktnější zdroje elektrické energie než jejich transformátoroví předchůdci.

Obsahují mnohem více elektronických komponent, než klasické transformátorové zdroje a svářečky.

U těchto zařízení se vyskytují závady hlavně ve spínacích obvodech a v obvodech regulace. Může dojít k takzvané řetězové závadě, kdy poruchou jedné součástky dojde ke zničení dalších elektronických prvků. Specializujeme se na opravy právě takovýchto zařízení. Jedná se vždy o vyhledání vadné součástky na desce plošných spojů.

Hledání závady bývá v některých případech časově poměrně náročné. Vzhledem k ceně nákupu nové svářečky bývá však cena za opravu většinou mnohem menší a oprava se vyplatí. Samozřejmě se ale najdou i případy, kdy se oprava již nevyplatí.

Prostřednictvím našeho rozšířeného kontaktního formuláře nám prosím podrobně uveďte závadu a jak k ní došlo. To nám umožní přesněji analyzovat závadu podat Vám přesnější informace o možnostech opravy Vašeho invertoru nebo svářečky

Opravy svářeček

Velice dobré indicie, které nám pomohou k diagnostice závady:

 • Závada se objevovala postupně?
 • Závada se objevila během provozu?
 • Závada se objevila po zapnutí?
 • Závada se objevila po delší době nepoužívání zařízení?

Invertory, které běžně opravujeme:

KUHTREIBER – KIT in, ALFA IN, OMICRON – GAMA, TNZ – TARA, ESSETI, EXTOL, EWM, KUHTREIBER KitIn 150 TIG LA, KITIN 170 TIG LA, KITIN 190 TIG LA, Oerlikon Prestotig 300

ewm kuhtreiber forsterlastek Miller alfa in omicron

Pokud je Vaše zařízení jiné, než je uvedeno, i tak nás kontaktujte. Obecně nebývá problém takové zařízení opravit.


 

 

   Pošlete nám dotaz:

   Jednoduše vyfoťte porouchané zařízení nebo desku s plošnými spoji (pokud již na desce nebyly prováděny pokusy o opravu) a pošlete prostřednictvím našeho kontaktního formuláře. Uveďte ještě typ zařízení a letmý popis závady. Obratem Vám zašleme odpověď a návrh řešení opravy. Můžete tak zvážit, zda se vyplatí desku opravit nebo ne.

   Položky označené * je nutné zadat

   Jméno: *

   E-mail: *

   Telefon:

   Předmět:

   Vaše zpráva:

   Můžete přiložit 2 obrázky nebo jiné soubory o velikosti do 3MB: