whitenergy 2000w

WHITENERGY 2000W 06592 AC/DC 24v 230v – Oprava měniče napětí

Invertor neboli měnič napětí Whitenergy s výkonem 2000W slouží převážně jako měnič napětí do auta. Měnič je vybaven dvěma zásuvkami anglického typu. Jedná se o měnič z 24V stejnosměrných na 230V střídavých. Vycházející střída 230V není sinusová, ale obdélníková.

whitenergy 2000w

Měnič napětí Whitenergy 2000W s modelovým označením také 06592 pochází z dílny Polského výrobce Whitenergy. Jako jakékoliv jiné podobné elektronické zařízení se dnes vyrábí v Číně. Avšak centrální ředitelství firmy Whitenergy je právě v sousedním Polsku.

Funkční část měniče Whitenergy 2000W tvoří čtyři paralelní větve spínacích MOSFET tranzistorů a transformátorů. Tyto tranzistory spínají napětí baterky 24V do jednotlivých transformátorů. Na výstupu transformátorů se tak indukuje napětí mnohem vyšší úrovně. Napětí je usměrněno a vyfiltrováno třemi vysoko-kapacitními kondenzátory s nízkým vnitřním odporem (ESR). Toto napětí je poté změřeno a regulováno právě na hodnotu 230V.

Whitenergy 2000W – Vlastní oprava

Závada byla lokalizována právě v těchto výkonových spínacích a regulačních obvodech. Vlivem dlouhodobého odebíraného výkonu z měniče došlo také k poškození funkce elektronické pojistky v měniči. Zdá se, že se v tomto případě jedná o nedostatečnou výkonovou kompenzaci tohoto ochranného obvodu. Obvod byl tedy dimenzován pro možnost odebírání dlouhodobější zátěže.

  Pošlete nám dotaz:

  Jednoduše vyfoťte porouchané zařízení nebo desku s plošnými spoji (pokud již na desce nebyly prováděny pokusy o opravu) a pošlete prostřednictvím našeho kontaktního formuláře. Uveďte ještě typ zařízení a letmý popis závady. Obratem Vám zašleme odpověď a návrh řešení opravy. Můžete tak zvážit, zda se vyplatí desku opravit nebo ne.
  Položky označené * je nutné zadat

  Jméno: *

  E-mail: *

  Telefon:

  Předmět:

  Vaše zpráva:

  Jaká je četnost poruchy?

  Někdy funguje a někdy neNefunguje vůbec

  Jaký byl průběh poruchy zařízení?

  Závada se objevovala postupněZávada se objevila během provozuZávada se objevila náhle po zapnutíZávada se objevila po delší době nepoužívání zařízeníJiný způsob projevení závady

  Můžete přiložit 2 obrázky nebo jiné soubory o velikosti do 3MB:


  WHITENERGY 2000W 06591 AC/DC 12V 230V

  WHITENERGY 2000W 06592 AC/DC 24V 230V