Přidáno: Dub 28 2015
Kategorie oprav: Elektroservis - Realizované opravy, Ostatní opravy

Oprava LED Reflektoru

oprava led reflektoruOprava LED reflektoru byla bohužel nutná již během záruční doby. Pan majitel si zakoupil tyto dva LED-kové reflektory, ale po osmi měsících provozu mu začaly nejprve poblikávat, až nakonec přestaly dávat patřičný světelný výkon. Pan majitel bohužel ztratil účtenku od obou svítidel a nemohl je tedy vyreklamovat.

Jednalo se konkrétně o LED reflektor STAR HALO MCOB 50W. Na trhu je v současné době mnoho LED svítidel, LED žárovky, LED pásky atd. LED žárovky také samozřejmě nahrazují klasické žárovky u aut apod. Oprava LED reflektorů se tak provádí častěji.

LED žárovka by měla vydržet mnohonásobně déle než klasická vláknová žárovka. A v tom mají také výrobci pravdu. Samotný LED čip opravdu vydrží o mnoho déle než žárovka. Asi málokdo mohl být svědkem toho že mu například u video přehrávače nebo u televizoru přestala svítit LED dioda pro indikaci pohotovostního režimu. LED dioda se prakticky nerozbije.

Tak v koši končí LED svítidla, u kterých jsou svítivé LED diody naprosto funkční. A když jsou u svítidla LED diody funkční, pak už lze problém hledat, kde jinde než na desce elektroniky.

Oprava LED Reflektoru

Úkolem desky elektroniky v LED reflektoru je, že připravuje vhodné napětí pro LED diody. LED dioda potřebuje ke svému svícení docela malé stejnosměrné napětí. Z elektrické sítě však jde střídavé napětí o velikosti 230V. Deska elektroniky LED svítidla usměrní toto napětí a sníží jej na asi 30V až 40V. Právě toto napětí vyhovuje osazenému LED Chipu. LED Chip bývá složen z několika sériově a paralelně propojených diod. Na jednu LED diodu připadnou asi 2V. Napětí však striktně záleží na typu diody.

Tyto dva LED reflektory měly několik závad způsobených ne úplně správným návrhem vývojářů z Velké Číny. I přesto že cena LED svítidel stále klesá, dá se říci, že oprava LED reflektorů se vyplatí a nemusí se vynakládat další částka na nákup nových reflektorů, které se nejspíše pokazí také.

Toto jsou jedny z prvních reflektorů které jsme zde měli na opravu. Po celkové analýze závady je pravděpodobně možné, že oprava LED reflektoru může být provedena tak, aby se opravdu již neporouchal. Reflektor je totiž výkonově předimenzovaný. Snížením výstupního napětí a proudu lze dosáhnout daleko větší životnosti.

  Pošlete nám dotaz:

  Jednoduše vyfoťte porouchané zařízení nebo desku s plošnými spoji (pokud deska není uvedena na našich stránkách) a pošlete prostřednictvím našeho kontaktního formuláře. Uveďte ještě typ zařízení a letmý popis závady. Obratem Vám zašleme odpověď a návrh řešení opravy. Můžete tak zvážit, zda se vyplatí desku opravit nebo ne.
  Položky označené * je nutné zadat

  Jméno: *

  E-mail: *

  Telefon:

  Předmět:

  Vaše zpráva:

  Jaká je četnost poruchy?

  Někdy funguje a někdy neNefunguje vůbec

  Jaký byl průběh poruchy zařízení?

  Závada se objevovala postupněZávada se objevila během provozuZávada se objevila náhle po zapnutíZávada se objevila po delší době nepoužívání zařízeníJiný způsob projevení závady

  Můžete přiložit 2 obrázky nebo jiné soubory o velikosti do 3MB: