P.ATC2-3

P.ATC2-3 – Oprava pohonu otevírání vrat

P.ATC2-3 – Oprava pohonu otevírání vrat

P.ATC2-3. Jedná se o modul pohonné soupravy k posuvným vratům ATC2 (AT C 2) od firmy Extel, pořízený před cca 11 lety. Pohon přestal fungovat.

P.ATC2-3

 

 

Oprava modulu P.ATC2-3 k posuvným vratům ATC2

Motor se točil, ale nepřenášel sílu se na výstupní ozubené kolo. Po rozebrání mechaniky bylo zjištěno, že je zlomená hřídelka přenášející sílu z motoru na ozubené kolo. Hřídelka byla nahrazena a motor byl proměřen. Vše bylo funkční. Mechanika byla smontována a promazána.

Vše fungovalo jak mělo, pak ale náhle řídící modul P.ATC2-3 přestal reagovat na impulz z ovladače. Poté soustava znovu začala fungovat a po nějaké době přestala fungovat úplně. Byly prověřeny kontakty a konektory, zda není někde chyba v zapojení. Nic nebylo nalezeno.

Řídící jednotka „necvakne“ nesepne a nedá impuls ke spuštění motoru. Pohon vrat bylo možno obvykle ovládat jak původními ovladači tak i přes ovládání Jablotron, tzn. že k řídící desce jsou přivedeny dva vodiče, kterým je pohon spínám z jednotky Jablotron nebo k ní přidělenými ovladači.

Elektronický modul P.ATC2 je prý možno objednat ve Francii za cenu asi 150 EUR.

Řídící modul se nakonec podařilo opravit.

 

Elektronické řídící modul otevírání vrat: EXTEL ATC2, C2, C2N, ATC2, P.ATC2-3, MC-424L, ATC2-3, Firmware ATC2B01, ATC2 – Extel 870407

  Pošlete nám dotaz:

  Jednoduše vyfoťte porouchané zařízení nebo desku s plošnými spoji (pokud již na desce nebyly prováděny pokusy o opravu) a pošlete prostřednictvím našeho kontaktního formuláře. Uveďte ještě typ zařízení a letmý popis závady. Obratem Vám zašleme odpověď a návrh řešení opravy. Můžete tak zvážit, zda se vyplatí desku opravit nebo ne.
  Položky označené * je nutné zadat

  Jméno: *

  E-mail: *

  Telefon:

  Předmět:

  Vaše zpráva:

  Jaká je četnost poruchy?

  Někdy funguje a někdy neNefunguje vůbec

  Jaký byl průběh poruchy zařízení?

  Závada se objevovala postupněZávada se objevila během provozuZávada se objevila náhle po zapnutíZávada se objevila po delší době nepoužívání zařízeníJiný způsob projevení závady

  Můžete přiložit 2 obrázky nebo jiné soubory o velikosti do 3MB:

  Typ pohonu: Beninca BRAINY EXEL, ATC2

  Tento modul je pravděpodobné níže uvedeným modulům. Doposud jsme je však neopravovali: START-S6CM, START-S10, START-S4XL, EKOS-2M 230v, Came ZA3P, Extel WEAT C2, C2N,