8. 1. 2022 P.ATC2-3

P.ATC2-3 – Oprava pohonu otevírání vrat

P.ATC2-3 – Oprava pohonu otevírání vrat

P.ATC2-3. Jedná se o modul pohonné soupravy k posuvným vratům ATC2 (AT C 2) od firmy Extel, pořízený před cca 11 lety. Pohon přestal fungovat.

P.ATC2-3

Oprava modulu P.ATC2-3 k posuvným vratům ATC2

Motor se točil, ale nepřenášel sílu se na výstupní ozubené kolo. Po rozebrání mechaniky bylo zjištěno, že je zlomená hřídelka přenášející sílu z motoru na ozubené kolo. Hřídelka byla nahrazena a motor byl proměřen. Vše bylo funkční. Mechanika byla smontována a promazána.

Vše fungovalo jak mělo, pak ale náhle řídící modul P.ATC2-3 přestal reagovat na impulz z ovladače. Poté soustava znovu začala fungovat a po nějaké době přestala fungovat úplně. Byly prověřeny kontakty a konektory, zda není někde chyba v zapojení. Nic nebylo nalezeno.

Řídící jednotka „necvakne“ nesepne a nedá impuls ke spuštění motoru. Pohon vrat bylo možno obvykle ovládat jak původními ovladači tak i přes ovládání Jablotron, tzn. že k řídící desce jsou přivedeny dva vodiče, kterým je pohon spínám z jednotky Jablotron nebo k ní přidělenými ovladači.

Elektronický modul P.ATC2 je prý možno objednat ve Francii za cenu asi 150 EUR.

Řídící modul se nakonec podařilo opravit.

Elektronické řídící modul otevírání vrat: EXTEL ATC2, C2, C2N, ATC2, P.ATC2-3, MC-424L, ATC2-3, Firmware ATC2B01, ATC2 – Extel 870407

  Pošlete nám dotaz:

  Jednoduše vyfoťte porouchané zařízení nebo desku s plošnými spoji (pokud již na desce nebyly prováděny pokusy o opravu) a pošlete prostřednictvím našeho kontaktního formuláře. Uveďte ještě typ zařízení a letmý popis závady. Obratem Vám zašleme odpověď a návrh řešení opravy. Můžete tak zvážit, zda se vyplatí desku opravit nebo ne.

  Položky označené * je nutné zadat

  Jméno: *

  E-mail: *

  Telefon:

  Předmět:

  Vaše zpráva:

  Můžete přiložit 2 obrázky nebo jiné soubory o velikosti do 3MB:

  Typ pohonu: Beninca BRAINY EXEL, ATC2

  Tento modul je pravděpodobné níže uvedeným modulům. Doposud jsme je však neopravovali: START-S6CM, START-S10, START-S4XL, EKOS-2M 230v, Came ZA3P, Extel WEAT C2, C2N, CS372-A.R11. Proteco Q36A

  Genius JA382

  Mhouse CL10kid,  CL1KIT, CL1SK, SL10, SL1,

  GM SISTEMI GM Electronics GM826SD GMAL15SWM